Ostenvegr’s Travel | „A long Night” ··· „Nuclear Winter”

Ostenvegr’s Travel, to ciężki i lekki orzech do zgryzienia. Ciężki, bo trudno coś tak eklektycznego ująć gatunkowo. Lekki, ponieważ to raczej elektroniczne granie brzmiące jak projekt początkujących. Nie surowe, ale syntetyczne. Niezbyt ujmujące, ale fajne :) Ostenvegr’s Travel, to projekt z Włoch, który praktykuje częste wydawanie EPek z kilkoma kawałkami (bądź jednym utworem). Wziąłem na ucho dwie EPki: A Long Night i Nuclear Winter. Ktoś nazwał tę muzę mianem techno ambient. Dupa – nie pasuje i nie klei się. To czysta elektronika z ambicją do ambientowego background’u. Bardzo minimalistyczna, ale nie z uwagi na klimat – jak sądzę – wydaje mi się, że Ostenvegr’s Travel po prostu ćwiczy, tworzy i szuka swojej drogi.

A Long Night

A long Night jest trzykawałkową epką zrobioną w klimatach elektroniki późnych lat 90-tych (bitowy minimal) z jakimiś tam wtrętami dark, choć – no właśnie – ciężko to nazwać. Gdyby to był crust, nazwałbym to topornym, ale tutaj wszelkie pierdolenie na nic się nie zda :) Paradoksalnie mi się to podoba, bo jest to dźwięk bez monumentu, patosu i tajemnicy. Fajna elektronika, momentami ciekawie przesterowana i mało skomplikowana.

Niclear Winter

Nuclear Winter – tytuł jakże inspirujący każdego zboczeńca spod znaku d-beat/crust, hehe :) Tymczasem mamy do czynienia z elekronicznym syntetykiem ocierającym się o EBM (ale baaardzo oszczędnie) z keyboard’owymi, płaskimi chórkami i mikro-space’owymi wstawkami. Jeden kawałek na singlu. Bez ozdobników, bez drugiego dna.

Nie wiem, co tkwi w Ostenvegr’s Travel, że jednak mi siadło. Mógłbym przyjebać się do 666 rzeczy w tej muzie, ale nie chcę. Może podskórnie lubię taki minimal, nawet jeśli nie wynika z chęci zrobienia atmosfery, ale z… niedostatku umiejętności :) Nie wiem, czy polecać, czy nie. Najlepiej zrobicie, odsłuchując wszystkie single (jest ich sporo) na stronie. Ja tam polubiłem.

Ostenvegr’s Travel – EP’s, download

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s